LIMPHASTIM – MASAŻ CIŚNIENIOWY BOA

Drenaż limfatyczny z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia Lymphastim jest to technika masażu wykorzystująca ciśnienie powietrza wpompowywane do specjalnych mankietów. Sekwencyjny masaż uciskowy przywraca prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego oraz krwionośnego.

Masaż ciśnieniowy jest zabiegiem zalecanym osobom u których występują obrzęki kończyn dolnych, obrzęki po mastektomii oraz w początkowej fazie niewydolności krążeniowej. Wykorzystuje się go również po urazach i kontuzjach, a także w kosmetologii jako zabieg ujędrniający i antycellulitowy.

Pneumatyczny masaż uciskowy jest pozytywnie postrzegany przez pacjentów, jako bardzo przyjemny i skuteczny sposób leczenia. W objętych masażem okolicach pojawia się uczucie ulgi.

WSKAZANIA:

 • zespół ciężkich nóg
 • zapobieganie powstawania żylaków
 • zespół cieśni nadgarstka
 • rwa kulszowa
 • choroba zwyrodnieniowa stawów-artroza
 • cellulit
 • regeneracja, poprawa odżywienia skóry 

Masaż danej okolicy odbywa się poprzez uciskanie przez napełniane powietrzem rękawy. Napełnianie poszczególnych komór specjalnych rękawów we wcześniej zaprogramowanych odstępach czasu tworzy wolno przesuwający się ucisk. Powstają delikatne, rytmiczne fale uciskowe.

DRENAŻ LIMFATYCZNY ORAZ JEGO WŁAŚCIWOŚCI
Drenaż limfatyczny pobudza przepływ limfy przez naczynia limfatyczne. Powyższe drogi są odpowiedzialne za gromadzenie i odpływ zbędnych produktów przemiany materii z tkanek ciała. W normalnych warunkach każdego dnia przez układ limfatyczny przepływają w przybliżeniu cztery litry płynu. System limfatyczny odgrywa kluczową rolę dla układu immunologicznego organizmu.
Drenaż limfatyczny wykorzystuje znajomość anatomii oraz fizjologii ludzkiego układu krążenia. Stymuluje on aktywność przewodów limfatycznych, wznawia przepływ limfy w krytycznych miejscach oraz przyspiesza metabolizm w tkankach.

BIOLOGICZNE SKUTKI DRENAŻU LIMFATYCZNEGO
Układ krążenia jest systemem narządowym, który transportuje substancje odżywcze, gazy oraz zbędne produkty przemiany materii do i z komórek, by wspomóc walkę z chorobami oraz pomaga podtrzymać stałą temperaturę ciała i pH, co powala utrzymać homeostazę. Ten system może być postrzegany, jako jedynie sieć rozprowadzająca krew, jednak niektórzy uważają układ krążenia za złożony z systemu sercowo-naczyniowego, który rozprowadza krew oraz układu limfatycznego rozprowadzającego limfę.
Dwa typy płynów przepływają w układzie krążenia: krew i limfa. Krew, serce oraz naczynia krwionośne tworzą układ sercowo-naczyniowy.
Limfa, węzły chłonne oraz naczynia limfatyczne stanowią układ limfatyczny. Układ sercowo-naczyniowy oraz układ chłonny wspólnie tworzą układ krążenia.
Drobne naczynia limfatyczne stopniowo łączą się ze sobą w coraz większe naczynia i powodują powrót limfy do strumienia krwi uchodząc do żył podobojczykowych. Układ limfatyczny, obejmuje także węzły chłonne, które służą jako filtry i tworzą połączenie pomiędzy powierzchownym i głębokim układem chłonnym. W przypadku, gdy naczynia limfatyczne ulegną uszkodzeniu wskutek zranienia, zabiegu chirurgicznego, infekcji i tym podobnych, limfa nie ma gdzie odpłynąć i gromadzi się w tkankach. Pobudza on głównie czynność przewodów limfatycznych, wznawia przepływ limfy w krytycznych miejscach, poprawia przepływ krwi oraz przyspiesza wymianę płynów w organizmie.

 Korzyści wynikające z zastosowania terapii drenażem limfatycznym

 • Jest to sprzęt do fizycznej terapii służący przede wszystkim do leczenia obrzęków, opanowania dolegliwości bólowych oraz zapobiegania.
 • Organizm nie jest obciążany środkami farmakologicznymi.
 • Masaż jest oparty na zasadzie przerywanego pneumatycznego ucisku (presoterapia).
 • Każdy mankiet składa się z wielu niezależnych od siebie komór powietrznych, które są napełniane powietrzem we wcześniej zdefiniowanych cyklach w zależności od diagnozy pacjenta.
 • Zastosowanie terapii uciskowej jest korzystne w procesach zdrowienia zachodzących w ludzkim organizmie
 • Jest to integralna część dzisiejszych zabiegów rehabilitacyjnych oraz regeneracyjnych
© 2017: NZOZ CERTUS, All Rights Reserved
Wykonanie i opieka nad stroną: emoll | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress